Відділ "Моя школа - моя гордість""


Відділ «Моя школа – моя гордість»
Велике слово школа ! Це скарб найкращий кожного народу, це ключ золотий, що розмикає пута несвідомості, це шлях до волі, до науки, до добробуту. Тільки той народ і бере перемогу, який має найкращу школу.
Артемівський мікрорайон розбудовувався після війни, але діти з мікрорайону навчались у міських школах, тому було прийнято рішення міської влади про побудову школи в мікрорайоні.
Будівництво ЗОШ № 9 почалося в 1956 році, а через два роки 1 вересня 1958 року школа прийняла перших учнів, їх було 782 учня. Крім самої будівлі нічого не було. В перший же рік почали озеленення території школи. Було посаджено сотні дерев : липа, клен, береза, каштан,… За посадками організували дбайливий догляд, під керівництвом вчителя біології Ковтуна Миколи Семеновича. Робота не припинялася навіть влітку, учні школи працювали. За озеленення території школа була представлена учасником виставки досягнень народного господарства в Києві у 1964 році, а через рік на ВДНГ у Москві, за що колектив школи був нагороджений почесною грамотою та бронзовою медаллю.
Наступний стенд містить інформацію про вчительські колективи різних років. Першим директором школи був Булатов Семен Борисович. Перший колектив школи складався з 31 вчителя. Потім директорами школи були: Стогнут    Борис   Степанович ( 16.08.1959 р.   до   31.12 1971 р.), Легейда   Феодосій   Васильович (з    1.01.1972р.   до   1978 р.), Прозоров     Олександр   Петрович (1978р.    –    1979р.), Дементьєва    Людмила    Анатоліївна (    1980   –   1981 р.), Сиплівий    Володимир    Олександрович ( 1981  –  1982  р.), Ляшенко     Інна      Петрівна  (1982   –   14.04.1985   р.), Федорченко     Олександр    Павлович ( з  14.04.1985 р. - 2016 рік)
Сьогодні у школі (2016 рік) працює 28 педагогічних працівників, з них : 4 – мають звання старший вчитель, 9 – мають вищу категорію, 8 – мають І категорію, 5 – мають ІІ категорію, 6 – мають категорію спеціаліста.
Вчителі школи активно приймають участь у конкурсах : «Вчитель року», «Класний керівник року». Так Мурка Г.М. переможець міського та учасник обласного етапів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2000» в номінації вчителів початкових класів; Бондар Г.М.  переможець міського етапу Всеукраїнських конкурсів «Класний керівник 2003, 2004», дипломант конкурсу «Учитель року 2004», переможець міського та лауреат (ІІ місце) обласного етапів конкурсу «Учитель року – 2007» та «Учитель року – 2010»  в номінації вчитель математики; Сугоняко О.А. переможець (ІІІ місце) конкурсу «Класний керівник 2005»; Резник О.В. дипломант конкурсу «Учитель року - 2005» в номінації вчитель фізики, учасник конкурсу «Класний керівник – 2011», переможець (ІІ місце) конкурсу «Класний керівник – 2016»; Сідьорко С.В.  переможець міського етапу «Учитель року – 2001» в номінації «Вчителі початкових класів» та учасник конкурсу «Класний керівник - 2006»; Курдибайло С.Г. переможець міського та учасник обласного етапів конкурсу «Учитель року 2012» в номінації «Вчитель етики» та переможець (І, ІІ місця) конкурсу «Класний керівник 2009, 2010»; Жир М.М. переможець міського та учасник обласного етапів конкурсу «Учитель року 2016» в номінації «Захист Вітчизни».Школа пишається учителями, які готують призерів ІІ міського етапу учнівських олімпіад : Журід Н.І., Лугова Н.В., Сугоняко О.А., Гурідінова Н.Ф., Сідьорко С.В., Ярош Н.П., Федорченко Г.А., Ількун Т.В., Медвєдь А.М., Кибенко Л.В., Фролова Т.В., Мурка Г.М., Артюшенко-Фесенко Л.М., Резник О.В., Курдибайло С.Г. Мають переможців конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів членів МАН Резник О.В., Бондар Г.М., Сугоняко О.А., Артюшенко-Фесенко Л.М., Гурідінова Н.Ф., Лященко А.В.
         Деякі учні школи після закінчення вищих навчальних закладів стали вчителями та повернулися працювати в стіни рідної школи : Русєва Т.О., Сугоняко О.А., Лугова Н.В., Артюх С.В., Коломієць В.О., Подільська М.В.
        Експозиція «Наші учні – наша гордість» розповідає про досягнення учнів у навчанні та творчих конкурсах. Експозиція «Експедиційний загін» поповнилася новими біографічними даними про вчителів - ветеранів.  Експозиція «Відомі люди, які закінчили школу № 9» вміщує біографічні дані про Молотка Ігоря – народного депутата України, Кузьміна Анатолія – майстер спорту з шахів; Волинець Михайло – сконструював легкий летальний апарат (1984 р.), який отримав нагороду на ВДНГ, працює в конструкторському бюро м. Запоріжжя; Паршин Анатолій – керує в Московському цирку групою акробатів; Шиман Леонід – директор казенного заводу в м. Павлограді; Хлус Валерій – майстер спорту по лижах, неодноразово виступав в збірній команді України. 
         Велику шану ми віддаємо вчителям – ветеранам, учасникам бойових дій; вчителям, які все своє життя віддали вчительській справі.
Ковтун Микола Семенович ( учитель біології )
У лавах Радянської Армії з грудня 1939р. З перших днів війни воював на міському напрямку. Був свідком перших залпів « Катюші » під Орфею.
Юрова Олена Олександрівна ( учитель трудового навчання )
« Я не знищила жодного танка, жодного літака, не вбила жодного фашиста. Я перевязувала поранених, виносила їх з поля бою, під час форсування водних рубежів, із захоплення плацдармів – це була від мене єдина користь. На фронті з 22 червня 1941р. Закінчила війну в Берліні. »                                  
Стеценко Петро Йосипович ( учитель української мови та літератури )
У Лавах Радянської Армії з 27 липня 1941р. до листопада 19456р. Служив санром на Сталінградському фронті. Після демобілізації закінчив Одеський державний університет. Працював учителем української мови в школі.
Руденко Олена Степанівна ( учитель фізики та математики )
 На фронті з лютого 1944р. по травень 1945р. Працювала операційною медсестрою, перевязувала поранених, готувала інструменти для операцій.
Деменко Павло Андрійович ( учитель історії )
З 1942р. воював у складі санерного батальону Південно – Західного фронту. Після поранення був демобілізований. Працював у школі вчителем.
Ступанов Павло Ігнатович ( учитель трудового навчання )
Служив у дійсній армії в Москві у танковому полку. Брав участь у боях на Курській дузі. Звільнив Польщу. Закінчив війну в Білорусії, у Вітебську. Після закінчення війни працював у школі.
Пастушенко Петро Трохимович ( учитель ПВП )
Воювати почав з перших днів війни. Звільнив від фашиських загарбників Україну, Чехословаччину, Румунію. Війну закінчив, звільняючи Прагу. Після демобілізації працює у школі.
     Про Юрову О.О., вчителя трудового навчання, яка 40 років віддала дітям та  Ляшенко І.П., директора школи з 1982 року по 1985 рік написала в своїй книзі «Женщины в судьбе Шостки» Сталіна Кушнерова.

Сценарій третьої річниці музею (2008 рік)

Комментариев нет:

Отправить комментарий