Відділ "Шкільне та позашкільне життя"


Наступний відділ містить інформацію про цікаве шкільне життя, позашкільну діяльність учнів, традиції школи, змістовне дозвілля учнів.
         Перший стенд називається : «Дитячі організації».
         Раніше в школі існували такі організації : жовтенята (1-3 кл), піонери(3-8 кл) та комсомольці(9-10 кл). Кожна з цих організацій мала свою символіку: жовтенята – значок, піонери – галстук і значок, комсомольці – значок та комсомольський білет. З учнів старший класів обиралися отрядні вожаті. Їх посвідчували у вожаті, вони обіцяли бути поруч з жовтенятами, проводити різноманітні заходи, допомагали класним керівникам у роботі. В школі працювали піонерський і жовтенятський активи. Члени комітету комсомолу і ради дружини готували учнів до вступу в лави піонерської і комсомольської організації через шкільні клуби «Клуб майбутнього піонера» і «Клуб майбутнього комсомольця». 19 травня відзначали день народження піонерської організації. Проводилися збори дружини, комсомольські збори, місячники патріотичного виховання. В школі були традиційні свята : місячник інтернаціональної дружби, фестиваль 15 республік – 15 сестер, 8 лютого відзначався тиждень героя антифашиста, парад юно армійців, свято піонерії. В школі працював клуб інтернаціональної дружби, підтримували зв’язок з м. Моряховим у Болгарії під керівництвом Русєвої Т.О. Клуб брав участь у всесоюзній вікторині по Болгарії, за що школа була нагороджена призами. Клуб інтернаціональної дружби займав ІІІ місце по місту. Клуб мав назву «Ромашка».
Сьогодні школа налічує три дитячі організації : «Веселкова республіка» (учні 1 – 4 класів), «Юні Шосткинці» (учні 5 – 7класів), загін «Лідер» ( учні 8-11 класів). Кожна з цих організацій має свою структуру. Обраний президент школи – Линок Катерина.  Керують всією роботою учні загону «Лідер». Працюють різні міністерства: міністерство чистоти і порядку, міністерство зв’язків, навчально – пізнавальне міністерство та інші.
      Дані експозиції ми доповнили теоретичним матеріалом про діяльність міністерств.
         Цікавим і різноманітним є шкільне життя. У школі існує багато традицій. Цікаво проходять предметні тижні. Під час яких вчителі організовують різноманітні конкурси, заходи, виставки, залучають до участі всіх учнів. На стенді ви бачите тиждень біології, географії, математики та фізики, трудового навчання. Проводяться тижні іноземної мови, історії та правознавства.
         Велике значення у школі приділяється пошуковій та краєзнавчий роботі.
         На столах представлена робота різних експедиційних загонів, які працювали у школі протягом багатьох років :
- експедиційний загін «Романтик» яких збирав інформацію про перших піонерів дружини імені Валі Котика та їх подальшу діяльність;
-  з 1977 – 78 років у місті почали формуватися загони юних інспекторів руху. Загін нашої школи часто займав призові місця на міських змаганнях. Учні цього загону проводили у школі теоретичні заняття, практичні заняття, проводили тиждень правил дорожнього руху, випускали газету «Світлофор», готували виступи агітбригад. Сьогодні наша школа бере участь у міських змаганнях юних інспекторів руху;
- туристсько – краєзнавча експедиція «Моя Родина –  СССР». Вона охоплювала різні напрямки : краєзнавчий, патріотичний, природничий та інші. На столі представлена робота природичого напряму під назвою «Зелений слід»
         Сьогодні ми наслідуємо традиції школи. На стенді представлена робота експедиційної групи «Еколог» під керівництвом вчителя географії Гурідінової Н.Ф., робота пошукової групи «Музей» під керівництвом заступника директора з виховної роботи Бондар Г.М. Ці експедиційні групи беруть участь у міських конкурсах.
         Цікаво проходять у школі уроки, позакласні заходи. На стенді ви бачите уроки трудового навчання вчитель Кибенко Л.В., виховну годину з громадянського виховання у 6 – му класі класний керівник Сугоняко О.А., новорічне свято у початковій школі вчитель Голубчиклва Т.В. Після уроків, на перервах учні школи відвідують шкільну бібліотеку, де організовуються різноманітні виставки. Традиційним є проведення навчальних екскурсій.
         Познайомитися з шкільним життям ви можете по альбомам, в яких знаходиться цікавий матеріал про життя школи за роки існування.
          Насичена і  позашкільна діяльність учнів. Постійно в школі проводяться КВК, конкурси : «Місс школи», «Місс Англія та Франція», різні свята; виставки сімейних учнівських робіт : «Сімейні традиції», «Сімейні реліквії», «Збережемо зелену красу», «Пасхальні виставки», «Новорічної іграшки», та інші.
На стенді ми бачимо підготовку та проведення новорічних свят, концерту до Дня Вчителя, до Дня Матері, до 8 Березня. З метою вивчення рідного краю постійно організовуються екскурсійні поїздки. На стенді ми бачимо екскурсії до м. Чернігова, м. Києва, та інші.
         Дані експозиції ми доповнили теоретичним матеріалом про діяльність міністерств. Експозиції  «Шкільне життя», «Позашкільне життя» поповнилися новими фотокартками, які розповідають про традиційні масові заходи, що відбувалися в школі упродовж року. Це Новорічні свята, концерти до Дня Матері, 8 Березня, Козацькі розваги, спортивні свята, церемонія нагородження призерів ІІ етапу міських олімпіад, церемонія нагородження грамотами найкращих учнів школи, та подяками їх батьків. Експозиції Експедиційні загони поповнилися новим матеріалом, про діяльність загону «Еколог», загону «Музей». Життя нашої школи після закінчення уроків не припиняється. Танці! Музика! Співи! Саме на базі школи багато років працюють спортивні секції.
         Велике значення у школі приділяється волонтерській роботі. Учні школи надають посильну допомогу пенсіонерам, ветеранам Великої Вітчизняної війни, вчителям – ветеранам. На стенді представлена робота волонтерського загону учнів 9-Б класу під керівництвом вчителя історії Шундрика О.І.
         Цей відділ поповнився новою експозицією «Творчо обдаровані учні», яка  містить роботи учнів з дерева, соломки, бісера, вишивки, малюнки, вірші. Деякі з цих учнів займаються в позашкільних закладах : Белякова Ірина  - в ЦЕВ гурток «Соломка»,  Кудлай Наталія – школа Мистецтв відділ «Образотворче мистецтво» її роботи займали призові місця на міських конкурсах «Таланти твої Україно», «Моя Україна!». Інші учні – самостійно роблять чудові вироби : Саєнко Марина, Басанець Аліса, Латковська Юлія, Євдокименко Юрій, Неменша Марія, Федорець Яна, Михайленко Юлія, Висоцька Яна, Харкова Людмила.
         Даний відділ ми поповнили новими фотоматеріалами про життя школи у 2005 – 2006 навчальному роках.

Учнівські проекти, які створено на базі музею:
"Духовна спадщина Сумщини"
"У світі професій"
"З Україною в кожному серці"

Сценарії заходів, які проводились на базі музею

Засідання дискусійного клубу на базі музею

Комментариев нет:

Отправить комментарий